Väljakutsete kaudu oma kirge otsimas

Olen Katarina ja praktiseerin sel suvel Instaris uuringute ning analüütika poolel. Ütlen alati, et olen läbi ja lõhki raplakas: seal üles kasvanud ja veetnud kõik eluaastad lasteaiast gümnaasiumi lõpuni. Kolisin pealinna, et ülikoolile lähemal olla ning iseseisvat elu alustada. Kevadel lõpetasin teise kursuse Tallinna Ülikooli sotsioloogiaõpingutel. Sotsioloogia juures meeldib mulle see, et see on erialana niivõrd lai ja annab mitmeid erinevaid edasiõppimise ning töötamise võimalusi. Kuna alles otsin enda jaoks seda kõige õigemat elukutset, on praktika väga hea võimalus, et näha tööelu, sotsioloogile avatud maailma ning avastada ka oma kirge.

Tiimimängijast sotsioloog

Lapsepõlves olen proovinud mitmeid erinevaid huviringe ja tegevusi, aga alatiseks on jäänud südamesse just korvpall. Olen sellega tegelenud nüüdseks 14 aastat. Noorelt saadud spordipisik on siiani sees ja kuigi korvpallisaali enam nii tihti ei jõua, siis aktiivne eluviis on kindlasti minu puhul märksõna. Pere ja sõbrad on samuti olulisel kohal, seega nendega aja veetmine on kindlasti midagi, millele alati muude kohustuste kõrvalt aega leian.

Võistkonnasport õpetas mulle tiimitööd ja selle tähtsust, mis klapib ka Instari ühe põhiväärtusega. See on üks põhjuseid, miks just Instar mulle praktikakohaks hästi sobis. Veel meeldivad mulle väljakutsed: tahan ennast proovile panna ja mugavustsoonist välja tuua. Kuigi olen oma suuri eesmärke ja sihte alles avastamas, soovin end juba praegu Instaris praktikal olles ning üldiselt sotsioloogia vallas tõestada.

Põige tööandja brändingu maailma

Minu teekond Instari perekonda algas üsna juhuslikult. Praktikakohta otsides sattusin internetis Instari kodulehele ja see kõnetas mind kohe. Kuna erialast praktikat saab sotsioloogias teha igal pool, kus on ka uuringute külg esindatud, siis võtsin Instariga ühendust ja saimegi suveks koostöö kokku lepitud.

Olen juba lühikese ajaga Instaris saanud uusi praktilisi oskusi nii uuringute ja analüütika kui teadmisi tööandja brändinguga seoses. Kvaliteetne tööandja bränding on tänapäeva maailma konkureerival turul oluline ning selle keskmes olemine pakub mulle väga huvi. Põnevust pakub mulle Instaris idee, et saan näha erinevaid selle ettevõtte külgi ja osa võtta enda erialale omastest tegevustest kui ka harjutada kätt teist laadi ülesannete peal. Ootan huviga eesseisvat praktikat ning seal tulevaid väljakutseid!

Kui saan Sind kuidagi tööandja brändinguga seoses aidata või on tekkinud küsimusi, siis võta minuga ühendust katarina.tamm@instar.ee.