Kujunduse praktikant Mari-Ly – maailmarändurist graafiliseks disaineriks

Olen Instari päris esimene kujundusvaldkonna praktikant. 31-aastane Tallinna neiu, kes on 6 aastat oma elust veetnud erinevates riikides elades ja töötades. Olen peagi lõpetamas oma teist kõrgharidust, milleks on graafiline disain. Instari praktikale tulin ennast erialaselt täiendama ja proovile panema. Minu ootused on eelkõige põnevad ja väljakutset esitavad projektid, mille abil saaksin vajalikku kogemust tulevikus disainerina töötamisel.

Disain ja kunst ei ole mulle tegelikult üldse mitte uus asi, juba 8-aastaselt hakkasin käima erinevates kunstiringides ja 16-aastaselt astusin Tallinna Kunstikooli.  Samuti on minu esimene kõrgharidus seotud kunsti ja käsitööga. Olen osalenud ka isiklike kollektsioonidega erinevatel noorte moeshowdel, kus saavutasin ka esimese koha. Loovaks võib nimetada ka minu tantsulembust, mis sai samuti alguse juba väga noorelt ja kestis kuni läksin maailma avastama.

Endast lähemalt rääkides ei saa ma kunagi jätta mainimata oma rännakuid Kanadast Austraaliani. Reisides ja välismaal elades oli minu jaoks kõige põnevam osa uute inimestega kohtuda ja näha kui palju eri viise on elamiseks. Kõige olulisema inimesega, minu elukaaslasega, kohtusin ma aga Kuubal. Nüüdseks oleme koos olnud juba 8 aastat, millest 6 veetsime ühiselt reisides. Reisimine mõjus kuidagi täiesti vabastavana ja tekitas tunde, et kõik ongi võimalik. Koguaeg oli midagi uut ja isegi lihtsamaid töid tehes suutsin sellest suurt rõõmu tunda. Nii ma töötasingi näiteks Kanadas lasteaia kasvatajana, Inglismaal lõunakohviku toitlustajana ja Austraalias luksushotelli restorani teenindaja ning ka farmitöölisena. Kõik need ametid on mulle nii palju õpetanud ja eluks kaasa andnud. Ja just reisides jõudsin ma ka selgusele, kelleks ma siis “suurena” saada tahan. Nii otsustasingi 2017 aastal tagasi Eestisse kolida ning oma unistuste eriala – graafilist disaini õppima minna. Teisel kursusel sain ma ka oma esimese lapse, kes on nüüdseks juba 1 aasta ja 2 kuune. Õpinguid ma pooleli ei jätnud ning lasin sama auruga edasi.

Vaba aega meeldib mulle veeta looduses. Suvel käin palju ujumas ning oma kassiga jalutamas. Nädalavahetustel leiab mind tihti näiteks rabas seiklemas või Lõuna-Eesti järvede ääres telkimas. Metsas meeldib mulle lisaks niisama nautimisele ka seeni ja marju korjata. Muidugi käin ka mõned korrad aastas oma reisipisikut kusagil välismaal leevendamas aga seda siiski vaid mõneks nädalaks. Pikemad rännakud jäävad hetkel minevikku ja võib-olla kaugemasse tulevikku kui laps juba suurem on ja ise reisipisikuga nakatunud on.

Siin ma siis olen – inspiratsiooni ja indu täis uus praktikant valmis teoks tegema kõik mis ette antakse. Kui teil on soov mind proovile panna, siis kirjutage mulle: mari-ly.karjane@instar.ee