Instari uus suvepraktikant on Kristina Pihlapuu

Olen Kristina ning sel suvel on mul rõõm liituda mõneks ajaks Instari perega ja kogeda tööandja brändingu võlusid ja valusid. Eelmisel suvel harjutasin kätt ajakirjanduses, olles Lõuna-Eesti Postimehe suvereporter. Olen nimelt põline võrokene ning Võrumaal üles kasvanud, seega sealt tuli natukene ka minu esimese ajalehetoimetuse valik. Nüüd ootan huviga, kuidas eelmises ametis kogutud teadmised uutes väljakutsetes käiku lasta.

Karjääriotsingud viisid sihile

Minu taust on omamoodi kirju ja tee selleni, kuhu olen nüüdseks 22-aastasena jõudnud, on olnud kindlasti muud kui sirgjooneline. Ometigi tunnen, et olen õiges kohas ning oma seniste valikutega rahul, ja see ongi minu jaoks kõige olulisem. Olen alati teadnud, et minu karjääriteekond ei saa olema nii-öelda ühest punktist teise. Suuresti seetõttu, et pikka aega ei teadnud ma üldse, kes minust saab. Maailmas on ju nii palju mida teha ja kogeda, ning tahaks kõike proovida. Kuidas valida ainult üks rada? Niisiis ma ei valinudki, kuigi tollal ma seda ise veel ei teadnud.

Nüüd ongi minu koduülikooliks Tartu Ülikool. Pärast gümnaasiumit viis tee mind sinna hispaania filoloogia eriala omandama. Ning jah, kasutan just niisugust sõnastust, kuna tegelikult oli see olnud minu jaoks pigem teisene valik. Kuigi huvi hispaania keele ja kultuuri vastu on mind saatnud väiksest peale, ning süvenes veelgi, kui hakkasin seda keskkoolis õppima, ei sütitanud see minus sädet, mida olin ehk oodanud ja pikalt otsinud. Nüüd aga näen, kuidas kõik asjad ikkagi ise paika loksuvad, sest tänaseks õpin kõrvalerialana samuti ajakirjandust ja kommunikatsiooni, ning pean tõdema, et tulevik pole minu jaoks kunagi selgemana näinud. Viimase aasta veetsin aga koduülikoolist eemal Hispaanias, kus õppisin oma filoloogia erialal Zaragoza Ülikoolis. Nüüd olen aastajagu kogenumana tagasi ja valmis oma bakalaureusekraadiks.

Feilimine ja kasvamine käsikäes

Olen praktiline õppija – kibelen asju ise kogema, selle asemel et neist lugeda või kuulata kedagi neist rääkimas. Oma vigadest õpitakse ju kõige paremini, ja kui kaotame hirmu eksida, siis avanevad kõik uksed. Olen õnnelik ja iga korraga üha tänulikum, usalduse ja võimaluste eest, mis mulle on antud. Hoolimata sellest, et poole ajast koban ma pimeduses. Kuid kasvamine ongi protsess. Õnnelik olen ma aga ka meie ühiskonna pärast, nii uskumatu kui see praegusel ajal ka ei tundu. Õnnelik, et liigume tööturul selle poole, et inimest väärtustatakse inimesena, mitte paberilehena. Inimesena. Tema ambitsioonikuse, õpihimu ja…sädemega. Ning koolist on mingil määral saamas pigem vahend saavutamaks oma eesmärke, mitte eeldus selleks. Sest nii ju peakski olema…või?


Instari loodan tuua värsket ja nooruslikku pilku, ning ehk saan inspiratsioonipuhangute käigus panna mängu ka oma hiljutise rahvusvahelises kogukonnas elamise kogemuse.

Jääge lainele ja vaatame koos, mida suvi toob! 😉

👇🏼👇🏼 Jälgi mind ka sotsiaalmeedias! 👇🏼👇🏼

LinkedIn: Kristina Pihlapuu

Instar on tööandja brändingu agentuur, mis tegeleb 2007. aastast tööandja maine alaste uuringute läbiviimisega ja tööandja brändingu täisteenuste pakkumisega Balti riikides. Instar on üle-euroopalise tööandjabrändinguga tegelevate agentuuride EAEBA liige. Meie meeskond laieneb ja otsime oma tiimi säravaid inimesi. Kui tunned, et valdkond on sinu jaoks, kirjuta meile info@instar.ee