Esmakordselt Eestis – värbamisturunduse uuring

Tööandja brändingu firma Instar ja tööportaal CVOnline töötasid välja uuringu Eestis veel seni suhteliselt tundmatu tegevuse – värbamisturunduse – parimate praktikate kaardistamiseks. Läbi selle soovime inspireerida kogu HR maasikku ja julgustada HR juhte uudseid lahendusi proovima.

Sarnaseid uuringuid viiakse läbi ka mujal maailmas, nt vanal heal Inglismaal, kuid Eestis on see täiesti uus ettevõtmine. Kuldmunade raames on küll mõni agentuur oma tööga saanud ära märkimise ka värbamise kontekstis, kuid otseselt ainult HR valdkonna spetsialistide ja värbamisturunduse sihtgrupi vaatenurgast loodud hindamissüsteem on esmakordne.

Uuring viiakse läbi peamiselt ettevõtete personaliinimeste seas, kuid vastuseid saavad anda ka nö tööotsija rollis olevad inimesed, kellele on silma jäänud vahvad töökuulutused, ägedad värbamisvideod või professionaalsed karjäärilehed.

Uuringu eesmärk ongi välja selgitada, kui palju üldse ning mis mastaabis värbamisturundusega tegeletakse. Kuivõrd ettevõtted teadvustavad endale, et praegusel ajal värbamine on eelkõige ettevõtte enda turundamine võimalikele uutele töötajatele? Uuringus saavad ettevõtted ise välja tuua oma parimad praktikad, sest just nemad mäletavad kõige paremini, mis tegevusi nad sel aastal tegid. Paljude küsimuste juures peab vastaja panema ennast tööotsija rolli ehk hindama, kas tema sellise värbamisturunduse tegevuse (töökuulutus, video, sotsiaalmeedia postitus jne) korral sooviks kandideerida ettevõttesse.

Lisaks uurime ettevõtete 2019.aasta värbamisplaanide kohta, mis annab personaliinimestele hea võimaluse hinnata, kas nende järgmise aasta plaanid on unikaalsed või pigem kattuvad teistega. Ja nagu me teame, siis värbamisturunduse juures üheks kõige tähtsamaks kriteeriumiks on eristumine 😊

Uuringule saab vastata kuni 30.11.2018. Tulemustest lähemalt räägitakse ning tegijamad auhinnatakse Värbamisturunduse Aastaauhindade seminar-galal 13.12.2018 kinos Helios.

Anna Sinagi oma panus parimate välja selgitamiseks ning vasta küsitlusele siin!