Väikelinna neiu pealinnas praktikal

Mina olen Kelli Aia ning veedan kevade Instaris kommunikatsiooni praktikat tehes. Minu kirjutistega saate tutvuda Instari blogi ning sotsiaalmeedia vahendusel iga nädal.

Peaksin vist alustuseks natuke endast rääkima, et omavahel paremini tuttavaks saada. Ja nagu ikka, tuttava juttu on palju mõnusam lugeda, kui täiesti võõra oma.

Olen pärit Kagu-Eestis asuvas pisikesest linnakesest nimega Antsla. Alustasin oma kooliteed kodukoha gümnaasiumis ning kallistasin esimese koolipäeva klassipildil “Aabitsat”. Kaksteist aastat hiljem lõpetasin sama kooli. Seekord oli mul õpiku asemel käes juba lõputunnistus, et uute seikluste poole tormata.

Poolteist aastat tagasi alustasin oma ülikooliõpinguid Tartus, valides erialaks ajakirjanduse ja kommunikatsiooni. Huvi selle eriala vastu tekkis 10. klassis, kui minust sai koolilehe peatoimetaja ja peagi avastasin end igal aastal Noorte Meediaklubi meedialaagritest. Esimene kord laagris kinnitas, et seda tahaksin ise ka õppida. Kolm aastat hiljem aitasin juba ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudengina ning Noorte Meediaklubi liikmena laagrit korraldada. Varasem kogemus ning uued teadmised tõestavad iga päevaga aina enam, et eriala valik on 100% täppi läinud.

Mulle öeldi hiljuti, et olen “basic väikelinna neiu”. Jah, väikelinna neiu olen küll (ja seda suure uhkusega), kuid kohe kindlasti mitte basic. Tean, et ükski asi ei saja niisama sülle ning edu saavutamiseks tuleb ise võimalikult palju pingutada ja eesmärgistatult tegutseda. Kindlasti mõtlete, et mis minu eesmärk siis on. See on tegelikult lihtsam kui arvata võib. Tahan, et kõik tegevused, mida oma elus teen, panevad mu silmad särama ja jätavad südamesse sooja tunde. Olen arvamusel, et südame ja pühendumusega tehtud asjad aitavad elus edasi viia. Kuid veelgi enam tahan ma, et inimestel, kes minuga kohtuvad jääks minust hea ja positiivne mulje.

Lisaks meeldib mulle elada nii, et pidevalt on sada üks erinevat asja käsil ning vaba aega praktiliselt ei olegi. Ütlen selle kohta, et küte peab kogu aeg taga olema, sest elu on justkui mootor ja kui kütet pole, sureb see lihtsalt välja.

Varasemalt mainitud ülikooli õpingute kõrvalt teen mai lõpuni Instaris kommunikatsioonialast praktikat. Instari inspireerivas kontoris kohapeal näeb mind kahjuks siiski harva, sest oma põhilise aja veedan Tartus, olles esmaspäevast neljapäevani ülikoolis. Aitäh inimesele, kes leiutas infotehnoloogia vahendid, mis võimaldavad kaugtööd teha. Kui mind näha tahad, astu Lossi 36 õppehoonest läbi või oota mind mu lemmikkohvikus Säde. Seal kuuled, kuidas ma peaaegu alati suurt cappuccinot soovin ja seejärel arvuti taha sukeldun. Kahel korral kuus võib mind kohata ka Antsla Gümnaasiumis, kus toredate noortega meediaringi teen.

Tekstiga lõpuni jõudes küsite, et miks praktika just Instaris. Aga just sellepärast, et Instari meeskond on täis vingeid inimesi, kes oma särasilmsuse ja lennukate ideedega aitavad teistel organisatsioonidel leida oma sära ja väljundid olemaks atraktiivne tööandja.

Leiate mind Facebookist.  Küsimuste korral võite kirjutada mulle kelli.aia@instar.ee

Järgmisel nädalal saate lugeda minu esimest postitust tööandja brändingu teemal.