Q&A praktikant Meriliniga

Instariga liitus juba mõni aeg tagasi praktikant Merilin, kes on tõeline päikesekiir ja suurepärane täiendus meie armsas tiimis. Täna tutvustame teda ka teile, et saaksite ka teada, kes Merilin on  ja miks teda tööandja bränding paelub. 

Tutvusta ennast lühidalt.

Mina olen Merilin ja olen olnud Instaris praktikant juba 3 kuud. Mulle meeldib endale väga uusi väljakutseid esitada. Tähtis on see, et ei oleks igav! Samuti olen suur kohvisõber ja ma naudin kunstinäitustel käimist.

Kuidas tekkis sul huvi tööandja brändingu vastu?

Oma huvi tööandja brändingu vastu leidsin tänu bakalaureusetööle. Nimelt lõpetasin 2023. aasta suvel Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi reklaami ja suhtekorralduse eriala. Bakalaureusetöö tegin teemal “Tööandja brändingu kasutamine sotsiaalmeedias Eestis tegutsevate toidupoekettide näitel”, mille kirjutamisel sain teada, mida tööandja bränding tähendab ja kui oluline on see organisatsioonidele. Sealt saingi uudishimu tööandja brändingu ja personali valdkonna teemadega edasi tegeleda. 

Mida täpsemalt uurisid oma bakalaureusetöös?

Töö eesmärgiks oli uurida tööandja brändingu kasutust sotsiaalmeedias Eesti turul tegutsevate toidupoekettide näitel. Püstitasin kaks peamist uurimisküsimust: Milliseid märke tööandja brändingust on aimata sotsiaalmeedia postitustest Eestis tegutsevate toidupoekettide seas? Milliseid on konkreetsed tööandja väärtuspakkumised ja positsioneering, mida Eestis tegutsevad toidupoeketid kasutavad? Tulemused näitasid, et Eestis tegutsevad toidupoeketid kasutavad tööandja brändingut oma sotsiaalmeedias läbimõeldult ja mitmekesiselt nii tööandja väärtuspakkumiselt kui ka positsioneeringult ja analüüsitavate toidupoekettide põhjal sain tuua välja 15 ühist temaatikat, mis sisaldasid märke tööandja brändingust.

Kuidas oled sa saanud siduda oma lõputöö praktikaga?

Instaris praktikal olles olen saanud osa võtta Prisma Peremarketi tööandja brändingu loomisest. See on minu jaoks eriti huvitav olnud, sest olen saanud luua seoseid oma ülikooli lõputööga. 

Kuidas kirjeldad praktikat Instaris?

Olen tiimi väga kiiresti sisse sulanud ja panustan hetkel praktikasse 100%. Selle aja jooksul olen saanud osa võtta väga põnevadest seminaridest ja üritustest. Eelmine nädal oli eriti tore reis koos tiimiga Soome, kus aitasime korraldada Soome tööandja brändingu auhinnagalat. Sellise lõbusa ja toetava meeskonnaga on lausa rõõm töötada!

 

Tere tulemast, Merilin! Oleme tõeliselt uhked ja rõõmsad, et oled meiega!