Projektijuht Birgit: “Tööandja bränd mängib parimate inimeste endale saamises ja hoidmises väga suurt rolli”

Mina olen Birgit ja olen Instari uus tööandja brändingu projektijuht.

Olen pärit Valgast, aga tänaseks elan juba tükk aega Tartus. Tulin palju aastaid tagasi siia ülikooli, et õppida eesti ja soome-ugri keeleteadust. Keeleteemad on mulle alati väga olulised olnud ja minus on ka parajal määral soovi olla tähelepanu keskpunktis, mistõttu polnud kellegi jaoks üllatav, et magistrikraadi sain eesti keele ja kirjanduse õpetaja erialal. Instaris saan oma head keelevaistu ja tekstiloomeoskust palju kasutada ning selle üle on mul tõeliselt hea meel.

Olen töötanud erinevatel ametikohtadel nii avalikus kui ka erasektoris ning olen põnevil, et Instaris saan hakata koostööd tegema väga erinevate valdkondade ettevõtete ja organisatsioonidega. Olen täitsa kindel, et saan siin iga päev palju uusi teadmisi erinevatest eluvaldkondadest ja lai silmaring on minu arvates väga oluline. Seda nii karjääris kui ka isiklikus elus.

Mis mind siis Instari juures eriti kõnetas? Tuleb tunnistada, et eelkõige ikkagi teada-tuntud olukord tööturul, kus iga tööotsija mõtleb, et tahaks töötada kohas, kus tunned, et oled õnnelik ja hoitud. Minul isiklikult on sellega elus vedanud ja mu eelnevad tööandjad on mind pannud end tundma hästi, kõrgelt hinnatult ja motiveeritult. Kahjuks leidub aga palju töökohti, kuhu inimesed liiga suure entusiasmiga tööle ei kandideeri või pärast mõnda aega töötamist kähku parematele jahimaadele suunduvad. Põhjuseid on muidugi erinevaid, aga igal juhul on kindel see, et tööandja bränd mängib parimate inimeste endale saamises ja hoidmises väga suurt rolli. Instaris saan iga päev tegeleda sellega, et Eesti oleks atraktiivsete tööandjatega riik.

Ootan juba väljakutseid, mida tööandja brändingu projektijuhi amet mulle pakkuma hakkab. Soovitan kindlasti minuga ühenduda LinkedIn-is, sest nii oled alati kursis asjadega, mida mina tööelus oluliseks pean.

Mulle võib muidugi ka kirjutada ja helistada.

birgit.ruunik@instar.ee

58055987