Onboarding ehk kuidas uut töötajat südamlikult vastu võtta

 

Kadri Siirman

Instari  sisulooja

17.11.2016

 

 

Peale pikka värbamisprotsessi on lõpuks õige töötaja ülesse leitud ja ta alustab oma esimest tööpäeva. Selleks, et uus kolleeg end ettevõttes võimalikult hästi tunneks, kasutavad paljud ettevõtted check listi ehk kontrollnimekirja, mis võimaldab planeeritud tegevustel paremini silma peal hoida:

  • Uuele töötajale isiklikult vastu minemine
  • Töö- ja puhkeruumide näitamine
  • Kolleegide ja meeskonnaga tutvumine
  • Ettevõtte kultuuri tutvustamine
  • Võtmete, uksekaartide jmt üleandmine
  • Ametijuhendi ja ootuste seletamine
  • Uue töötajaga koos lõunatamine

Uus töötaja märkab igat detaili, ta ei tea veel täpselt kuidas on uues ettevõttes kombeks käituda ning millele suuremat tähelepanu pöörata. Eriti põnevil on ta oma töökoha pärast. Järgmine hetk võib otsustada nii mõndagi.

Uus töötaja jõuab oma laua juurde. Mida ta sealt ees leiab? Hunnik pabereid täitmiseks? Esimesed kaustad tööülesannetega? Või hoopis kimp lilli? Tahvel šokolaadi? Firma logoga T-särk ja pastakad? Uus töötelefon? Just sellest hetkest algab ka tööandja sisemise brändi loomine. Kuidas sa tahad, et su töötaja oma esimest tööpäeva mäletaks, milline seos tal ettevõttega tekiks?

CactusSofti blogi on kokku kogunud kümne rahvusvahelise atraktiivse ettevõtte sisse seatud töökohta, mis näitavad kuidas need firmad oma töötajaid esimesel päeval vastu võtavad. Vaata pildigaleriid siin: https://wispapp.com/blog/2016/11/04/onboarding-kits-of-forward-thinking-companies/

Kuidas võetakse teie ettevõttes vastu uus inimene ja toetatakse tema sisseelamist?

 

Tundub põnev? Võta meie Instari tööandja brändingu meeskonnaga ühendust ja me aitame sinu organisatsioonil muuta uue töötaja esimese tööpäeva unustamatuks kogemuseks ja mitte ainult!

Helista või  kirjuta +372 5296166 /Kersti.vannas@instar.ee

Instar – tööandja brändingu ahendused aastast 2007