Kas töötajaid on keeruline leida? Ehk olete unustanud kogemata Eestis õppivad välistudengid?

Kersti Vannas

Tööandja brändingu konsultant

08.12.2016

 

Instaril on hea uudis 2017 aasta tudengite tööootuste ja atraktiivsete tööandjate uuringu osas – 2017 aastal on kaasatud ka Eestis õppivad välistudengid!!!

 

Me teame, et häid töötajaid on keeruline leida ja noori ning tudengeid jääb Eestis järjest vähemaks. Samas unustame, et Eestis on lisaks klassikalistele Eesti tudengitele ka suur hulk välistudengeid, kes õpivad samade õppejõudude käe all ning saavad sama heal tasemel hariduse kui Eesti tudengid.

Välistudengid ongi need palju kiidetud globaalsed talendid ja nad on meile mõneks ajaks koju kätte toodud. Nad on Eestis vaid teatud aeg – õpingute aeg ja peale seda on maailm nende ees valla, kuid see ei pea nii minema.

Nende õpingute periood on teie  „võimaluste aken“ leida oma meeskonda suurepärane avatud maailmapildiga töötaja. Kasutage seda võimalust!

Välistudengeid, nende ootusi, tööalaseid väljakutseid paremini tundes, on kergem neid ka oma organisatsiooni kaasata ja leida suurepärane töötaja sihtrühmast, keda te ehk algul ei kaalunudki.

Välistudengid on väärtuslik potentsiaalsete töötajate sihtrühm Eestis. Ärge unustage neid !

2017 aasta tudengi uuring toimub esmakordselt kahekeelsena  – eesti ja inglise keeles. Lisaks küsitakse 2017 aastal esmakordselt tudengitelt probleemide kohta töökoha leidmisel.

2017 aasta hinnatavate Eestis tegutsevate organisatsioonide nimekirja lööme lukku 2017  aasta veebruari lõpus. Kui teie organisatsioon pole 174 hinnatud organisatsiooni nimekirjas, siis on andke meile märku kersti.vannas@instar.ee

Kui teil on erihuvi Eestis õppivate välistudengite vastu, siis võtke samuti ühendust, et saaksime ka teie soove ja ideid kaaluda.

 

Lisainfo:

 

Kersti Vannas

Konsultant

Instar EBC – Tööandja brändingu konsultatsioonid

+372 5296166

kersti.vannas@instar.ee