Käes on taas aeg tunnustada parimaid värbamistegusid!

Juba neljandat aastat viivad Instar EBC koostöös CV- Online’iga läbi värbamisturundusteo ja parima värbaja konkurssi, eesmärgiga tunnustada Eesti silmapaistvaid, edukaid ja sihtrühmi kõnetavaid värbamistegusid. Konkursi käigus kogutakse 2021. aastal silma jäänud värbamiskampaaniaid, -videoid, uudseid töökuulutusi, loovlahendusi ja selgitatakse välja ka kõige innovaatilisem värbaja.

“Tööturg on muutunud, mistõttu on töötajate leidmine ja hoidmine jõudnud värbaja laualt tippjuhtide oluliste teemade listi. Ühe enam mõistetakse, et organisatsioonina ellu jäämiseks on vaja inimeste valdkonnas süsteemseid ja innovaatilisi lahendusi. Küsimused nagu, kes me oleme tööandja, milline on meie tööandja bränd  või kui efektiivne on meie värbamistoru, on vaid mõned teemad, mille üle pead murtakse. Paljud Eesti tööandjad on juba täna oma konkurentsivõimet tööandjana kasvatanud läbi tugevate tööandja brändide loomise, eristuvate värbamistegevuste ja kampaaniate. VTA eesmärk on tunnusta ja esile tõsta julgeid innovaatoritest tööandjaid ning inspireerida teisi näidates, et see kõik tasub lõpuks kuhjaga ära.” värbamisturundusauhinnad konkursi eestvedaja ja Instar EBC tegevjuht Kersti Vannas.  

Värbamismaastikul puutume kokku tiheda võitlusega talentide pärast. Süsteemne järelkasvu planeerimine ja arendamine, meeldejääv kandidaadikogemus, kastist välja mõeldud lahendustega värbamiskampaania ning aktiivsed tööandja saadikud on muutuvas ning keerukas keskkonnas tõusnud järjest enam võtmetegevusteks. Kokku on konkursil kategooriaid 13. Suuremate projektide puhul, mis sisaldavad eri tegevusi, on võimalik erinevad tegevused ka eri kategooriates esitada.

 1. Kandidaadikogemus   
 1. Loovlahendus, innovatsioon    
 1. Järelkasvu tegevused  
 1. Üritused ning sündmused  
 1. Veebileht  
 1. Video  
 1. Töökuulutus  
 1. Digimeedia kampaania    
 1. Integreeritud kampaania  
 1. Tööandja brändi terviklahendus  
 1. Tööandja saadikud  
 1. Tööandja brändi juhtimine  
 1. Mitmekesisus ja kaasamine  

 Kandideerima ootame organisatsioonide silmapaistvaid värbamisturunduse tegusid kuni 31.01.2022. Esita oma organisatsiooni tegu SIIN. Osale ka aasta värbaja valimisel ning nomineeri end, mõni kolleeg või tuttav SIIN. Võitjad kuulutatakse välja KICKOFF 2022 värbamisturundusauhinnad üritusel 17. märtsil 2022.  

Aasta värbamisteod ja värbaja valib välja žürii koosseisus: Tiina, Hiob (TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituut), Anneli Aab (Work in Estonia), Kairi Kreek (PPA), Karla Oder (CV-Online), Mailis Neppo (PARE), Maris Viires (Helmes, Head of HR in Estonia) ja Helo Tamme (Eesti Personalijuhtide LinkedIn grupi looja ja eestvedaja ning värbamisblogi “Mis muudab töökuulutuse atraktiivseks…” autor).  

“Võitlus kandidaatide tähelepanu nimel toob ettevõtetes välja loovlahendused, mis inspireerivad ka teisi tegudele. See aitab viia Eesti värbamismaastiku ja -lahendused uutesse kõrgustesse ja meelitada ligi parimaid talente. Soovitan kindlasti osaleda ning anda oma panus värbamismaastiku edendamiseks.’’ konkursi korraldaja Karla Oder, CV-Online Estonia (CV.ee).  

2020. aasta parima värbamisturundusteo tiitli pälvis Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) virtuaalse piirkonnapolitseiniku töövarjupäeva eest ning silmapaistvaimaks värbajaks valiti Kristel Kraag Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusest (SMIT).  

Anna teistele julgust liikuda veelgi innovaatilisemate ideede suunas! Silmapaistev värbamistegu ei pea olema suur ning erakordne värbaja kõigile tuntud. Vahel kõnetavadki just väiksed žestid, mis inimesi liidavad ja hoiavad.