Eneli Linnas: läbimõeldud tööandja bränding on võti töötaja südamesse

Mina olen Eneli ja liitusin novembris Instari tiimiga. Peamiseks kaalukeeleks Instariga liitumisel sai võimalus panustada Instari eesmärgi elluviimisesse – aidata ettevõtetel olla atraktiivsed tööandjad, kes omavad motiveeritud, pühendunud ja lojaalseid töötajaid. Ka minu sooviks on aidata tööandjatel luua tugev tööandja bränd ning oma tugevusi esile tuues parimaid töötajaid leida ja hoida.

Minu varasemad kogemused on võrdlemisi kirjud – ülikooliõpinguid alustasin IT valdkonnast, kuid paari aasta möödudes mõistsin, et personalivaldkond ning inim- ja töösuhted kõnetavad mind programmeerimisest oluliselt rohkem. Seega jätkasin haridusteekonda personalijuhtimist ning hiljem TalTechis magistriõpingutes personalitööd ja -arendust õppides. Ka minu töökogemused pärinevad väga erinevatest valdkondadest. Olen töötanud nii toitlustus-, kaubandus-, teenindus- kui ka tootmisettevõttes aga ka näiteks autojuhina. Viimastel aastatel on minu peamised tööülesanded olnud personali ja brändinguga seotud, seda nii ettevõtte siseselt, kui ka väliselt.

Oma kogemustele tuginedes märkasin, et tööandjate ja töötajate ootused üksteisele võivad vahel päris erinevad olla. Näen, et tööandja brändingus seisneb võti, kuidas vastastikuseid ootusi üksteisele lähemale tuua. Kõik ettevõtted on unikaalsed, oma tugevuste ja väärtustega. Kui need olemasolevate töötajate abiga üles leida ning ettevõttest ka välja kommunikeerida, on võimalik palju lihtsamalt jõuda õigete potentsiaalsete kandidaatideni.

Oma tugevusteks pean mitmekülgseid kogemusi erinevates valdkondades ning võimet kiiresti kohaneda. Mulle meeldib maksimaalselt panustada ning rõõmustan, kui projekt saab koostöös kliendi ja meeskonnaga eduka lõpuni viidud. Hea meel on näha, et järjest rohkem soovivad tööandjad oma töötajatesse panustada ning väärtustavad ja kaasavad neid.

Vabal ajal meeldib mulle veeta aega pere, sõprade ja koduloomade seltsis. Võimalusel viibin palju looduses ja värskes õhus aga armastan ka autosid ning kasutan iga võimalust, et minna garaaži ning neid natuke remontida.

Olen uhke, et sain võimaluse liituda Instari ägeda ja tegusa tiimiga.