Töötaja heaolu kui ettevõtte edukuse võtmetegur

Töötaja heaolu on oluline faktor, mis mõjutab ettevõtte üldist edu ja tootlikkust. Kui töötajad tunnevad end töökohal õnneliku ja rahulolevana, on nad tõenäolisemalt produktiivsemad, loovamad ning panustavad rohkem oma tööülesannete täitmisse. Seega on töötaja heaolu üks olulisemaid tegureid, millele ettevõtted peaksid tähelepanu pöörama.

 

 

Töötaja heaolu hõlmab mitmeid aspekte, sealhulgas füüsilist ja vaimset tervist ning üldist rahulolu oma tööga. Füüsiline tervis on oluline, kuna see mõjutab otseselt töötaja võimekust täita oma tööülesandeid. Vaimne tervis omakorda mõjutab töötaja motivatsiooni ja emotsionaalset seisundit, mis võib mõjutada nende suutlikkust olla produktiivne ja kohusetundlik tööülesannete täitmisel. Samuti on oluline, et töötajad tunneksid end rahulolevana oma töö ja töökohaga, sest see mõjutab nende üldist meeleolu ja motivatsiooni tööl.

 

Ettevõtted peaksid võtma töötaja heaolu tõsiselt ja looma keskkonna, mis soodustab nende heaolu. Selleks võib teha mitmeid samme, nagu näiteks pakkuda töötajatele paindlikke tööaegu, võimaldada neil töötada kodust või pakkuda tasuta tervislikke snäkke ja jooke kontoris. Samuti on oluline luua positiivne ja toetav töökeskkond, kus töötajad tunnevad end väärtustatuna ning nende arvamusi ja ideid kuulatakse.

 

 

Eelmisel neljapäeval toimus Erinevate Tubade Klubis Stebby X EHRS poolt korraldatud mõnus hommikupoolik, kus räägiti sellest, miks peaks töötaja heaolu olema ettevõttes olulisel kohal. Järgnevalt jagame mõningaid mõtteid, mis sellest hommikust kõlama jäid.

 

📍Kui tööandja hoolib töötajast, hoolib töötaja tööandjast

📍Töötaja tervise eest hoolitsemine on investeering ettevõtte jätkusuutlikusse

📍Toetav tööandja + toetav töökeskkond = töötaja heaolu

📍Võta tööpäeva jooksul endale teadlikult 5-15 minutit puhkuseks

📍Läbipõlemise ennetamise lihtsad tehnikad – liigu ja tee oma meelistegevusi

📍Märka kolleegi

📍Sina ise oled enda suurim väärtus

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et töötaja heaolu on ettevõtte edukuse jaoks oluline faktor, mida tuleks võtta tõsiselt. Õnnelikud ja rahulolevad töötajad on produktiivsemad, loovamad ja pühendunud oma tööle.

Kui ka Sina tahad oma töötajate heaolusse panustada, kuid ei tea, kust alustada, siis kirjuta meile ja aitame Sind suure rõõmuga!

 

Kontakt: info@instar.ee

Blogipostitus on loodud Instari projektijuhtide abi Erle Leppikson poolt.