Aeg on kuuenda #tudenginstaris postituse jaoks🤩! Täna tuleb juttu tööandja brändingu video filmimisest🎬 ning sellest, kas ja miks see vajalik on😊. Lisaks avan oma mõttemaailma videote vaatamisest ning sellest, milline tööandja filmike mind peaaegu tööle meelitas ilma, et ma oleks varem selle valdkonna vastu huvi tundnud😃. Lõpus annab ekspert hinnangu, kuidas siis sellist videot tegelikult tehakse ning mis on olulised sammud alates ettevalmistusest kuni montaaži ja kooskõlastusteni välja.
Ma tahan uskuda, et olen ratsionaalne inimene, kuid ikka ja jälle tuleb välja emotsionaalsus minu käitumises ja tegudes, mida ma hiljem loogikaga põhjendada püüan. Sellepärast pean mina väga oluliseks info edastusvormiks just videot või filmi. Video köidab palju rohkem kui tavaline pilt, tekst või kõrvaga kuuldav jutt seda teha suudab.
Kui valin ettevõtet, kus võiks tulevikus hea meelega töötada, siis lisaks eelmises postituses välja toodud olulistele faktoritele (leiad siit) on tähtis roll ka sellel, milline on ettevõtte sisekliima ning millega inimesed seal tegutsevad. Ma tahan tunda, nagu juba töötaksin seal ning aru saada, kas see tunne mulle meeldib. Kuna tööandja valimise otsus on tähtis, siis tahan olla kindel, et koht mille lõpuks valin, on õige. Poster „Tule tööle“ koos pöial püsti pildipanga pildiga minus piisavalt usaldust ei tekita. Samas, kui näen ja kuulen millega inimesed ettevõttes tegelevad ning saan aru, et videos toimuv on siiras, siis on otsus emotsionaalselt mulle palju kergem.
Selleks, et ka mind veidi harida, kuidas sellise video filmimine välja näeb, kutsuti mind kaasa Maanteeameti tööandja brändingu võtetele. Kuna millegi sellisega ma varem kokkupuutunud ei ole, siis ei osanud ma midagi suurt sellest päevast oodata. Filmimine kujunes aga väga põnevaks. Käisime erinevatel teede ehitusobjektidel, kus filmgrupp salvestas purki kõige ehedamad seigad tööst ning asjapulga jutu konkreetse teema kohta. Kui filmimeeskonnal ühe võtte jaoks lisanäitlejat vaja oli, siis esimene ettejuhtuv töötaja oli kohe valmis asjas kaasalööma. Et, video oleks siiras, siis ongi oluline, et inimesed seal oleksid oma ettevõttest. Kõik sujus kiirelt ja libedalt ning lisaks sellele, et video sai filmitud, saime teada palju huvitavaid fakte Maanteeameti töö ja kõige sinna kuuluva kohta. #funfact: Võib arvata, et inseneri töö tähendab laua taga passimist ning asjade planeerimist, kuid kas teadsid, et Maanteeameeti insenerid ronivad viaduktide sees ja lennutavad droone, et hinnata teede ja viaduktide seisukorda. #funfact: Kas sa teadsid, et Kanama viadukti (kus Tallinna ringtee ületab Pärnu maantee) on spetsiaalselt tugevdatud, kuna sama ehitusega sillad on Lätis kokkuvarisemise äärel? Niiet, kui järgmine kord üle selle viadukti sõidad ja kirud, miks silla liitekohad mu autot lõhuvad, siis ole õnnelik, et see kokkuvarisemise kindlaks tehtud on ja Maanteeameti insenerid seda droonide ja kõrgtehnoloogiliste vahenditega jälgivad. 😉
Nüüd veel mõned näited tööandja brändingu videotest. Kumbki pole just tehnilise ülesehituse poolest vast kõige traditsioonilisem, aga siiski on minujaoks piisavalt head ja asjakohased, et oma tähelepanu saada. Ülikooli video on tehtud lausa õpilaste enda poolt konkursi vormis. TTÜ’s ma nüüd käin ning vormeli tiimiga oleksin ka liitunud, kui mul juhuslikult kõik oskused puudunud poleks mida neil tol hetkel vaja oli 😂.
Siia lõppu toon veel näite Austraalia rahandusministeeriumilt, ehk milline üks hea ja õige brändingu video kindlasti välja näha tohi 😬
Eksperdi kommentaar:
Video on tööandja brändingu „must“, kui soovite pikas perspektiivsus edukas olla. Miks on video mõju aasta- aastalt kasvanud ? Video mõjutab meie meeli tugevamalt ja kaasavamalt kui tekst või pilt, mis ütleb küll rohkem kui 1000 sõna. Lisaks on eriti tööandja brändingu puhul oluline fakt, et video kasvatab usaldust, usaldust tööandja vastu, kellest sa veel liiga palju ei tea. Oma töötajate kasutamine on parim viis potentsiaalsele kandidaadile tema potentsiaalset tulevast töötajakogemust näidata. Videot pole keeruline teha ja see ei pea olema pikk – 30 sekundit on täitsa piisav.
Kõige olulisem on aga, et kandidaadid soovivad näha videot. Ärge olge tagasihoidlikud näidake oma sihtrühmale, seda mida and soovivad ja nii leivad ka sobivad kandidaadid tee teie organisatsiooni. Ning kui vajate video loomisel abi, siis meie kogenud meeskond on valvel ja valmis!
Kui sulle tänane postitus meeldis, siis jaga seda teistelegi 😄 Jälgi ka meie Facebooki ja Instagrami, et järgmist postitust maha ei magaks. Seniks palju päikest! ☀