Instari praktikant Lene – juba teismelisena äss sõnaseadmises

#praktikainstaris #tööandjabränding

Minu nimi on Lene ja olen 22-aastane äsja ülikooli lõpetanud põline tallinlane. Instari suvisele praktikale tõi mind eelkõige vajadus erialaste praktiliste kogemuste järele, mis annaks võimaluse end tõestada ning lisaks ka tööalaselt paremini tundma õppida.

Kuid kes ma selline siiski olen? Juba varajasest põhikooli east saati mäletan, et tundsin vajadust end pidevalt eri viisidel väljendada ning nautisin inimestes positiivsete emotsioonide esile kutsumist. Näiteks hakkasin pidama blogi, kus kajastasin oma tolleaegseid värvikaid sündmusi ja tegevusi või väljendasin lihtsalt arvamust ja tundeid erinevate asjade üle. Lisaks ootasid sõbrad pidevalt minu järjekordseid humoorikaid Twitteri postitusi. Sellest ajast sai alguse ka huvi kasv meedia vastu. Gümniaasiumitee viis mind õppima humanitaarsuunale, kuna minu tugevamad küljed olid keeled ja kirjandus. Minu edasiseks valikuks osutus Tallinna Ülikooli BFM, kus kiindusin enim just ajakirjanduse ning reklaami ja imagoloogia erialadesse. Kuna valik sai olla vaid üks, astusin esialgu ajakirjanduse erialale, kuid peale paari kuud sain aru, et oleksin pidanud valima teise tee. Puhtjuhuslikult sain sõpradeks reklaami tudengitega, kes olid eriala vahetuses minu suurimad julgustajad ja motivaatorid. Ülikooli kõrvalt sattusin naljakal kombel tööle hoopis hambaravi kliinikusse, kus asusin tööle õena, kuid hing ihkab muidugi millegi erialasema järele. Tänaseks olengi värskelt lõpetanud reklaami ja imagoloogia eriala ning oman bakalaureuse kraadi sotsiaalteadustes.

Millega ma vabal ajal üldse tegelen? Enamuse minu vabast ajast röövivad jõusaali treeningud, millega olen tegelenud juba umbes kuus aastat. Lisaks tegelen ka koorilaulmisega ning naudin väga reisimist. Peale selle olen suur loomasõber ning minu eriliseks nõrkuseks on just kassid, kellest ükski ette jäänutest läbi paitamata ei jää. Vabal ajal võibki mind üsna tihti avastada lihtsalt niisama kassi pilte vaatamast ja omaette vaikselt “awww…” ütlemas.

Praktikaperiood on nüüdseks saanud kõva avapaugu ning on äärmiselt põnev saada lõpuks käsi külge asjadele, millest olen vaid kuulnud või koolis õppinud. Minu eesmärgiks on praktika vältel koguda võimalikult palju praktilisi erialaseid kogemusi ning hüpata sõna otseses mõttes pea ees vette. Soovin proovida kõike, mida proovida on võimalik ja õppida oma ala spetsialistide kõrvalt. Esialgu huvitavad mind enim bränding, turundus ning sisuloome. Usun, et just nende valdkondade praktiseerimiseks on Instar parim valik, sest tööandja bränding hõlmab neist kõiki. Muideks ei olnud ma tööandja brändingust kui eraldiseisvast valdkonnast varem just eriti palju kuulnud, kuid asja lähemalt uurides tundus see koheselt minulik ala, ja nagu ikka öeldakse, siis süües kasvab ainult isu!

Küsimuste korral võta minuga julgelt ühendust lene.saar@instar.ee