Tüdruk, kes teab, kuidas pitchida, ent kes kunagi ei bitchi

2 Min (337 sõna)

Hei! Mina olen Johanna ja olen supertoreda Instari kollektiivi uus liige. Kuid kes ma siis täpsemalt olen ja kust tulen?

Võin ennast julgelt nimetada põliseks tallinlaseks, ent olen sündinud ja lasteaias käinud Tartus. Mõlemad minu vanemad said aga sama-aegselt töökoha Tallinnas ja nii siis alustasingi enda kooliteed hoopis siin.  

Pean ennast loovaks inimeseks, kelle mõtteviis on jällegi pigem analüütiline ja struktureeritud. Enda loovat poolt olen ma nooremana arendanud kunstikoolis käies ning numbrite ja valemitega tegi mind sõbraks minu gümnaasiumi õppekallak. Inimesena olen ma täpne ja organiseeritud ning suhtumiselt malbe ja tasakaalukas. Kõik sõbrad ja tuttavad teavad öelda, et ma olen alati see inimene, kes ei jää mitte kunagi hiljaks ja on hoopis varem alati kohal.  Võib öelda, et minu olemus vastab üks-ühele minu neitsi tähtkuju tunnusjoontele…seega kes ütles, et horoskoop on täielik jama?! J

Minu karjäärialastele valikutele ja tänaseks kogutud oskustele pani aluse otsus minna Tartu Ülikooli õppima ajakirjanduse ja kommunikatsiooni erialale. Seal valisin ma enda suunaks süvendatud kommunikatsiooni, kuid tegelesin usinalt ka ajakirjandusega, sest just oma paari toreda kursusekaaslasega alustasime me veebipõhise tudengiväljaandega Neljas Dimensioon, millest on tänaseks välja kujunenud tuntud tudengite arvamusavaldusplatvorm ühiskondlikel teemadel.

Ülikooli esimesel suvel alustasin ma Swedbankis kommunikatsiooniosakonnas oma esimesel erialasel töökohal…või noh, täpsemalt siis praktikakohal.  Sealt sain ma tuule tiibadesse ning olen tänaseks töötanud meediaagentuuris, koostades meedia- ja turundusplaane ning disainiagentuuris, juhtides loovlahendite ja –visuaalide projekte. Samuti olen töötanud start-upis, seega sõna pitch pole minu jaoks võõras ning informatiivse esitluse mahutamine ühte minutisse ei valmista mulle raskusi.

Minu suurimaks kireks ja igapäevaseks hobiks on laulmine. Olen sellega tegelenud nii maast ja madalast saati, et mu emale meeldib ikka nalja visata, kuidas võtsin lauluviisi üles juba siis, kui ise veel korralikult rääkidagi ei osanud. Nii siis astusingi esmalt ETV mudilaskoori, kust edasi läksin Tabasalu Muusikakooli soololaulu erialale õppima. Lisaks olen enda lauluoskusi lihvinud Laura Põldvere käe all ning tänaseks olen Soundville Studio vokaalansambli liige, õpin noore muusikaõpetaja Triin Lutsoja juhendamisel hääletehnikat ning olen ka WAF laulustuudio õpilane.  Ja ma ei saa teile tutvustamata jätta enda kõige paremat sõpra, 8-kuust koerapoissi Rufust, kes on minu peaaegu-lahutamatu osa alates möödunud oktoobrikuust. Tema tegemisi võite jälgida Rufuse Instagramis ja minuga saate ühendust Facebookist või meili teel johanna.mertsina@instar.ee.