Särasilmne rööprähkleja, kes ei oska öelda ei

2 Min (372 sõna)
employerbranding, instarebc, praktikainstaris, tööandjabränding,

Mina olen Johanna, selle kevade Instari kommunikatsioonipraktikant. Järgnevalt saamegi omavahel natuke rohkem tuttavaks – räägin natuke, kes ma olen ning miks ma valisin just Instari.

Kui peaksin ennast kirjeldama ühe lausega, siis see lause oleks… ”Särasilmne rööprähkleja, kes ei oska öelda ei’”. Minu üheks suurimaks motivaatoriks on minu enda unistused ning olles ümbritsetud postiviisete ning rõõmuga ellu suhtuvate inimestega, ei jää küll kunagi motivatsioonist puudu. Oskan leida endale ka päris vastumeelsetes kohustustes ja ülesannetes siiski midagi meelepärast ning seetõttu jätkub tahet ja jaksu kõigega toime tulla.

Olen pärit rahvapäraselt tuntud Emajõe Ateenast ehk minu näol on tegemist põlise tartlasega. Juba gümnaasiumis hakkasin üha rohkem mõtlema, mida peale kooli ning tulevikus edasi teha tahan. Õppides ja avastades iga päev midagi uut, on ülesandeid ja võimalusi korraga laual mitmeid. Enamus neist on olnud väga erinevad ning mitmekülgsed, pakkudes pidevalt uusi väljakutseid ja andes võimaluse avastada aega-ajalt iseendagi kohta midagi uut. Kui väiksena sai unistatud lasteaiakasvataja või juuksuri ametist, siis nüüdseks peaaegu peale kolme aastat majandusteaduskonna õpinguid Tartu Ülikoolis on mul suur soov asuda töö- või praktikakohale, mis haakuks just minu seni koolipingis omandatud teadmistega.

Õpingute kõrvalt olen suure osa oma vabast ajast pühendanud erinevatesse tudengiorgansatsioonidesse ning projektidesse, et tudengielust maksimumi võtta. Ühtlasi olen viimased aastad panustanud Lõuna-Eesti randade turvalisuse tagamisse. Hobi korras meeldib mulle tegeleda fotograafiaga ning seda juba alates varasest noorusest. Olen alati armastanud piltidega kaasas käivad vahvaid lugusi ja mälestusi. Veel võib mind tihti kohata ka erinevatel Eesti matkaradadel ja rabades uitamas või hoopis lennujaamas kohvriga kannatamatult uut seiklust alustamas. Peale nende on soe koht mu südames ka lauamänguõhtutel, mille saatel nautida head seltskonda ning põnevaid arutelusid.

Mõnus ja inspireeriv keskkond on kindlasti töötegemise lahutamatud osad ning kui juba ka lemmikaine ülikooli jooksul on seotud just turunduse, sealhulgas sisuloome, ning ettevõtte brändijuhtimisega, siis igati loomulik tundus kandideerida Instari kommunikatsiooni praktikaprogrammi. Koroonapuhangu tõttu alustasin oma esimest päeva kommunikatsiooni praktikandina hoopis Skype kõnes, olles samaaegselt elevil ja täis ootusärevust. Esialgu pääsedes eksinud ilmega orienteerumisest, jääb majatuur ja kontoriruumide avastamine hetkel tulevikku. Instaris löön käed külge tööandja brändingu ja uuringute projektide ning turundusplaani elluviimises. Praktika juures pean oluliseks just väljakutseid, mis viiksid mind mugavustsoonist välja. Loodan, et praktika annab mulle terviklikuma pildi ettevõtte brändingu maailmast ning milliste ülesannetega puutuvad igapäevaselt kokku firmasisesed kommunikatsioonispetsialistid.

Küsimuste korral võite julgelt kirjutada mulle johanna.vana@instar.ee