Meistritiitel suhtlemises ja lahenduste leidmises

2 Min (344 sõna)

Minu nimi on Andi Villenthal. Olen Tallinnas üles kasvanud, kuid viimased 10 aastat elasin Tartus. Läksin enda arvates korraks ülikooli ajakirjandust ja kommunikatsiooni õppima, kuid jäin sinna siiski veidi pikemaks. Töötasin, õppisin, abiellusin – elu oli ja on ilus.

Olen erinevaid oskusi ja kogemusi omandanud mitmel alal. Minu suurimaks tugevuseks on suurepärane sisevaade teenindusvaldkonda ja oskus leida probleemidele kiireid ja osapooltele sobivaid lahendusi. Ma jään alati rahulikuks ning olen sõber nii heas kui halvas.

Oma teekonda alustasin hotellinduses, kus aitasin kuue aasta jooksul kaasa tuhandetel inimestel oma kõikvõimalikke probleeme lahendada.

Hotellimaailmast läksin edasi toitlustusmaailma kus ma kiirelt väga hea teeninduse selgeks õppisin. Kiired jalad ja mõistus, 40 000 sammu päevas ja võrratud tööjärgsed istumised kaasvõitlejatega varaste hommikutundideni – see oli elustiil. Kusjuures, kui ikka päevas on vaja 20 kilomeetrit maha kõndida siis saad aru, et iga samm on arvel.

See on ka põhjus, miks otsin alati lahendusi, kuidas võimalikult väheste sammudega võimalikult palju ära teha.

Tartus tunnevad võhivõõrad inimesed mind sageli veel siiani tänaval ära ning tervitatakse särava naeratusega: “See on ju Andi, see ülilahe teenindaja!”

Toitlustuses ei huvitanud mind ainult teenindus, mistõttu olen läbinud ka sommeljee baaskursuse ning ka lõpetanud Tartu Kutsehariduskeskuse kokanduse erialal.

Selle perioodi lõpuks olin töötanud teeninduses juhtivatel kohtadel, läbi viinud toidu- ja veinikoolitusi ning pidanud ka muuhulgas oma baari Tallinna vanalinnas. Viimane oli üliäge kogemus – väikeettevõtlus kõigi rõõmude ja valudega, kuid toreda perelisa saabumisega, ei sobinud see enam minu ellu.

Nüüd olen alustanud oma elus uut peatükki ja pöördunud tagasi valdkonda, mille pärast omal ajal koolitee ette sai võetud. Minu elu on kui kurviline kõrvaltee, mille jooksul näeb ja kogeb kohale jõudes palju rohkemat kui sirgel maanteel kulgedes.

Ma usun, et Instari tegevus on äärmiselt oluline. Siit loodan saada säravaid silmi, mitte ainult laudkondade kaupa, vaid palju laiemalt. Minu sooviks on aidata ettevõtetel leida ja hoida särasilmseid töötajaid ka tulevaste generatsioonide raames. Seda kõike tarbetute sammudeta, sest sedasi on õhtu lõpuks jalad pisut vähem valusad. 🙂

Kust mind vabal ajal leiab? Köögist, disc-golfi rajalt või arvutimängude maailmast. Kuidas ma seda kõike jõuan? Aeg-ajalt väike väljalülitumine ja endaga olemine aitavad jääda iseendaks ja mõtteid puhastada.